MMS 07 - Açıken Enzim Yıkama Makinesi

Makine, tüy dökme işlemi yapılmış kumaşların yüzeyinin temizlenmesi için kullanılır. Tüp ve açıken kumaşlar için iki ayrı tipte makine mevcuttur.Makine işletmede bulunan herhangi bir fular önünekolayca monte edilerek kullanılır. Makineden geçenkumaşın, her iki yüzeyine basınçlı su püskürtülerek temizlenmesi sağlanır.Kumaşların her iki yüzeyine iki ayrı yıkama ünitesinden su püskürtülerek daha iyi temizlenmesi sağlanır.Sistem kendi haznesindeki suyu filtre ederek yüksek basınçlı pompayla nozzlelara basarak kumaşı temizler. Filtreleme işlemi otomatik filtre ile yapılır.

İŞLETMEYE OLAN FAYDALARI
1. Su Tasarrufu: Üzerinde bulunan Otomatik Tamburlu Filtreyle kendi suyunu filtreleyip kullandığından susarfiyatını önler.
2. Zaman Tasarrufu: Üzerindeki Otomatik Tambur Filtre sayesinde temizlik konusunda operatörlere işbırakmayarak zaman tasarrufu sağlamaktadır.
3. Enerji Tasarrufu: Bağlı olduğu makine ile beraberaynı anda çalışmaya başlaması ve durması özelliği ile kumaşın işlem zamanını arttırmayarak enerji tasarrufu sağlamaktadır.
4. Kumaş üzerinde gözle görülür temizlik sağlar.
5. Kumaş yüzeyinin temizlenmesi sonucu Ram ve Kurutma eleklerindeki tıkanmayı en aza indirerek makinelerin daha verimli çalışmasını sağlamaktadır.
6. Enzimi temizlemenin en büyük faydası Kurutma ve Ram'ların filtrelerinde ve baca temizliği evrelerinde bariz bir şekilde kaba elyaf kalıntılarının azalmasışeklinde gözle görülmektedir.

© Copyright 2015 | Metsa Makine ElitNET